Blog alcam 

Rozwiązania smart dom w domu jednorodzinnym – czy to się opłaca?

Smart Dom

Coraz większa ilość inwestorów podczas budowy domu jednorodzinnego pyta o rozwiązania smart dom. Inteligentny ogród, większe bezpieczeństwo posesji, oszczędność oświetlenia zewnętrznego, zarządzanie posiadłością na odległość.

Część z tych rozwiązań może wydawać się kosztowna i dedykowana tylko dla inwestorów z zasobnym portfelem. W wielu przypadkach jest jednak zupełnie inaczej. Na czym można oszczędzić planując inwestycje w rozwiązania smart dom? Które funkcje natomiast ułatwią nam mieszkanie i zaimponują znajomym a długofalowo pozwolą zaoszczędzić? Sprawdź, co na temat rozwiązań smart dom w domu jednorodzinnym ma do powiedzenia lokalna firma elektryczna Alcam Elektroniczne Systemy Zabezpieczeń działająca na terenie Brodnicy, Nowego Miasta, Rypina i Brodnicy.

Rozwiązania smart dom w domu jednorodzinnym

Inteligentny dom przestaje być abstrakcyjnym pojęciem, synonimem zbędnego luksusu. Obecnie przy planowaniu domu jednorodzinnego każdy inwestor rozważa wdrożenie w domu jednorodzinnym rozwiązań smart dom. Oznacza to zintegrowany system zarządzania domem złożony z sieci czujników oraz urządzeń sterujących, które mogą obejmować oświetlenie, ogrzewanie, system bram i rolet zewnętrznych, monitoring, czujniki ruchu na posesji, nawadnianie i oświetlenie ogrodu, sprzęty RTV/AGD, wbudowane nagłośnienie. Nie oznacza to jednak, że każdy inwestor musi zastosować całą gamę takich rozwiązań. Jakie rozwiązania smart dom można założyć na etapie planowania inwestycji?

Inteligentny system oświetlenia

Możliwość zdalnego konfigurowania natężenia naświetlenia, uruchamianie oświetlenia tylko w wybranych godzinach, automatyczne gaszenie oświetlenia na korytarzach czy w pokojach dzieci o danej porze. Oświetlenie sterowane poprzez ruch czy uruchomienie innego urządzenia na posesji.

Otwierasz bramę wjazdową w zimowy wieczór wracając z pracy, a oświetlenie Twojego podjazdu automatycznie się uruchamia. Twoje dziecko wstaje w nocy i chce udać się do sypialni rodziców, oświetlenie przypodłogowe automatycznie oświetla mu drogę. Lubisz klimatyczne wieczory filmowe, za pomocą aplikacji możesz osłabić moc oświetlenia w salonie. Czujniki oświetlenia są jednymi z tańszych rozwiązań typu smart dom.

Systemy symulacji obecności w domu

Podnieś bezpieczeństwo swojej posesji. Automatyczny program, który możesz uruchomić wyjeżdżając na dłuższe wakacje. System będzie uruchamiać w różnych porach oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz domu.

 

Zintegrowane systemy alarmowe

Czuj się bezpiecznie w swoim domu w nocy – ustaw czujniki ruchu na posesji, które zaalarmują Cię o tym, gdy ktoś bez Twojej wiedzy będzie próbował otworzyć bramę, czy będzie poruszał się po ogrodzie.

Monitoring posesji

Zintegrowany system dowolnej ilości kamer, do których otrzymujesz zdalny dostęp. Alcam Krystian Piątkowski może wyposażyć kamery w czujniki ruchu – np. jeśli na Twojej posesji w godzinach nocnych zostanie wykryty ruch, otrzymasz sms czy wiadomości email ze zrzutem obrazu. W ramach systeu monitoringu należy wciąż pod uwagę koszt kamer w zależności od ich ilości oraz jakości obrazu oraz koszt rejestratora i dysku twardego.

Inteligentny Ogród z Alcam Elektroniczne Systemy Zabezpieczeń Brodnica

Większość z nas uznaje prace w ogrodzie za bardzo relaksującą i lubi są wykonywać. Często jednak nie starcza nam czasu na regularne nawadnianie ogrodu we wszystkich jego zakątkach. Tu z pomocą przychodzą automatyczne systemy nawadnia – mogą być one zdalnie zaprogramowane, by na przykład co drugi dzień uruchomić nadawanie, lub możesz uruchomić je zdalnie będąc na wakacjach. Inteligentny ogród to także oświetlenie dodające mu uroku. Czujniki zmierzchu czy godzinowe sprawią, że Twoje oświetlenie będzie działać zawsze zgodnie z Twoją wolą.

Automatyczne systemy rolet i markiz

Lubisz budzić się czując promienie wschodzącego Słońca na twarzy? Możemy dla Ciebie skonfigurować markizy czy rolety w ten sposób, by automatycznie o 6:00 rano zaczęły podnosić się do góry.

 

Inteligentne czujniki bezpieczeństwa

Czuj się w swoim domu bezpiecznie. W inwestycjach na terenie Brodnicy, Nowego Miasta, Rypina czy Torunia montujemy czujniki dymu, gazu, zalania, wilgotności, temperatury czy ruchu.

Jak oszacować koszty inwestycji smart dom w domu jednorodzinnym?

Zachęcamy do bezpośredniego kontakt z naszymi doradcami. Pomożemy dobrać optymalne dla Twojej posesji rozwiązania oraz oszacować koszt inwestycji.

Kontakt:

Krystian Piątkowski

+48 513 254 824

 

Więcej artykułów

Skorzystaj z doświadczenia firmy elektrycznej działającej na terenie Brodnicy, Nowego Miasta, Torunia i okolic. Alcam Systemy Zabiezpieczeń Elektronicznych – elektryk godny zaufania. Poznaj nasze realizacje i praktyczne porady.

 

Istalacje w domach jednorodzinnych Brodnica