Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Elementy podstawowej instalacji elektrycznej na etapie budowy domu jednorodzinnego.

 

Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę rozmawiając z ekipą elektryczną? Czego możesz spodziewać się w finalnym kosztorysie i z jakich etapów składać się będą prace podczas budowy instalacji elektrycznej w Twoim domu?

Poznaj doświadczenia firmy działającej na terenie Brodnicy, Nowego Miasta, Rypina i w okolicach Torunia.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając instalacje elektryczną?

Budowa domu jednorodzinnego to bardzo duże wyzwanie organizacyjne. Ważna jest odpowiednia kalkulacja nakładów, wybór optymalnych rozwiązań i sprawdzonej ekipy, która zaangażuje się w Twój projekt i doradzi optymalne rozwiązania.

Instalacje w domach jednorodzinnych

Pierwszy etap to dokładna analiza projektu domu i aranżacji wnętrz z rozmieszczeniem odbiorników, urządzeń czy typów pomieszczeń. Profesjonalna ekipa dobierając rozwiązania zwraca uwagę także na zastosowane surowce na ścianach czy podłogach.

 

Kolejnym etapem jest dobór i odpowiednie określenie ciągów instalacji elektrycznej – tuneli, a także centralnego miejsca instalacji – rozdzielni.

 

Kluczowe jest także oszacowanie zakładanego maksymalnego pobory energii – w przypadku nie uwzględnienia tego elementu może dojść do sytuacji, gdzie po kilku latach i po instalacji dodatkowego nagłośnienia, urządzeń RTV, stanowisk komputerowych, pralni czy systemów oświetlenia przyłącze będzie niewystarczające. Nasz zespół zawsze analizuje z inwestorami takie scenariusze i analizuje jego potrzeby, wielkość nieruchomości czy planowany rozkład pomieszczeń.

Następny element to wybór rozwiązania budowy instalacji natynkowej lub w tunelach wkuwanych w ściany. Nasi fachowcy przedstawią funkcjonalności obu rozwiązań i pomogą dobrać optymalne rozwiązanie w zależności od materiałów budulcowych i dalszej aranżacji wnętrz.

 

Następny element to dobór i rozplanowanie umiejscowienia włączników i kontaktów – kluczowy element dla późniejszej funkcjonalności rozwiązania. Podczas rozmieszczania brany pod uwagę powinien być wzrost użytkowników danych pomieszczeń i charakter, ilość i umiejscowienie planowanych sprzętów RTV, AGD, nagłośnienia, oświetlenia czy stanowisk komputerowych. To także idealny moment na zaplanowanie rozwiązań smart dom.

 

Kolejny etap w przypadku realizacji Alcam Brodnica to dobór optymalnych urządzeń i materiałów instalacji elektrycznej. Nasi fachowcy przedstawią swoje rekomendacje wraz z szacowanymi kosztami biorąc pod uwagę potrzeby inwestorów i specyfikę projektu domu.

Kolejny etap to montaż instalacji – tu kluczowym elementem jest sprawność zespołu i umiejętność współpracy z innymi ekipami – np. tynkarzami czy hydraulikami.

Ostatni element to biały montaż – tu kluczowa jest dokładność, skrupulatność i precyzja. Sytuacje gdy podczas białego montażu elementu inwestycji, które są już ukończone ulegają zniszczeniu nie mogą mieć miejsca. Kluczowa jest także dokładność – zachowanie symetrii przy instalowaniu gniazd i kontaktów, montowaniu oświetlenia bocznego czy sufitowego.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, na co zwrócić uwagę przy budowie instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym, masz wątpliwości, co powinieneś ustalić wcześniej z elektrykiem zapraszamy do kontaktu.

 

Nasz zespół pracuje na terenie Brodnicy, Nowego Miasta, Rypina i okolic Torunia. Chętnie umówimy się na bezpłatne oględziny oraz przygotowanie kosztorysu i planu prac. Zapraszamy do kontaktu.

Istalacje w domach jednorodzinnych Brodnica