Blog alcam 

Elementy podstawowej instalacji elektrycznej na etapie budowy domu jednorodzinnego.

Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę rozmawiając z ekipą elektryczną? Czego możesz spodziewać się w finalnym kosztorysie i z jakich etapów składać się będą prace podczas budowy instalacji elektrycznej w Twoim domu?

Poznaj doświadczenia firmy działającej na terenie Brodnicy, Nowego Miasta, Rypina i w okolicach Torunia.

Na co zwrócić uwagę wybierając instalacje elektryczną?

Budowa domu jednorodzinnego to bardzo duże wyzwanie organizacyjne. Ważna jest odpowiednia kalkulacja nakładów, wybór optymalnych rozwiązań i sprawdzonej ekipy, która zaangażuje się w Twój projekt i doradzi optymalne rozwiązania.

Pierwszy etap to dokładna analiza projektu domu i aranżacji wnętrz z rozmieszczeniem odbiorników, urządzeń czy typów pomieszczeń. Profesjonalna ekipa dobierając rozwiązania zwraca uwagę także na zastosowane surowce na ścianach czy podłogach.

Kolejnym etapem jest dobór i odpowiednie określenie ciągów instalacji elektrycznej – tuneli, a także centralnego miejsca instalacji – rozdzielni.

Kluczowe jest także oszacowanie zakładanego maksymalnego pobory energii – w przypadku nie uwzględnienia tego elementu może dojść do sytuacji, gdzie po kilku latach i po instalacji dodatkowego nagłośnienia, urządzeń RTV, stanowisk komputerowych, pralni czy systemów oświetlenia przyłącze będzie niewystarczające. Nasz zespół zawsze analizuje z inwestorami takie scenariusze i analizuje jego potrzeby, wielkość nieruchomości czy planowany rozkład pomieszczeń.

Następny element to wybór rozwiązania budowy instalacji natynkowej lub w tunelach wkuwanych w ściany. Nasi fachowcy przedstawią funkcjonalności obu rozwiązań i pomogą dobrać optymalne rozwiązanie w zależności od materiałów budulcowych i dalszej aranżacji wnętrz.

Następny element to dobór i rozplanowanie umiejscowienia włączników i kontaktów – kluczowy element dla późniejszej funkcjonalności rozwiązania. Podczas rozmieszczania brany pod uwagę powinien być wzrost użytkowników danych pomieszczeń i charakter, ilość i umiejscowienie planowanych sprzętów RTV, AGD, nagłośnienia, oświetlenia czy stanowisk komputerowych. To także idealny moment na zaplanowanie rozwiązań smart dom.

 

Kolejny etap w przypadku realizacji Alcam Brodnica to dobór optymalnych urządzeń i materiałów instalacji elektrycznej. Nasi fachowcy przedstawią swoje rekomendacje wraz z szacowanymi kosztami biorąc pod uwagę potrzeby inwestorów i specyfikę projektu domu.

Kolejny etap to montaż instalacji – tu kluczowym elementem jest sprawność zespołu i umiejętność współpracy z innymi ekipami – np. tynkarzami czy hydraulikami.

Ostatni element to biały montaż – tu kluczowa jest dokładność, skrupulatność i precyzja. Sytuacje gdy podczas białego montażu elementu inwestycji, które są już ukończone ulegają zniszczeniu nie mogą mieć miejsca. Kluczowa jest także dokładność – zachowanie symetrii przy instalowaniu gniazd i kontaktów, montowaniu oświetlenia bocznego czy sufitowego.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, na co zwrócić uwagę przy budowie instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym, masz wątpliwości, co powinieneś ustalić wcześniej z elektrykiem zapraszamy do kontaktu.

 

Nasz zespół pracuje na terenie Brodnicy, Nowego Miasta, Rypina i okolic Torunia. Chętnie umówimy się na bezpłatne oględziny oraz przygotowanie kosztorysu i planu prac. Zapraszamy do kontaktu.

Więcej artykułów

Skorzystaj z doświadczenia firmy elektrycznej działającej na terenie Brodnicy, Nowego Miasta, Torunia i okolic. Alcam Systemy Zabiezpieczeń Elektronicznych – elektryk godny zaufania. Poznaj nasze realizacje i praktyczne porady.

 

Istalacje w domach jednorodzinnych Brodnica